Get Adobe Flash player

 

Zaloguj
Login:
Hasło:
zapomniałeś(aś) hasło?

Ostatnie aktualności

Ostatnie ogłoszenia

 

FAQ 

Pytania dotyczące serwisu EVmobile

 

 

 

Co to jest EVmobile ?

EVmobile to międzynarodowa  giełda pojazdów elektrycznych i hybrydowych założona w roku 2011. W serwisie umieszczać można bezpłatne ogłoszenia dotyczące sprzedaży pojazdów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym.

  

 

Jakie korzyści daje umieszczenie ogłoszenia sprzedaży mojego pojazdu w serwisie EVmobile ?

Pojazdy elektryczne i hybrydowe w innych giełdach samochodowy są zazwyczaj mało wyeksponowane i często trudne do znalezienia pomiędzy bardzo dużą ilością ogłoszeń samochodów z silnikami spalinowymi. Umieszczając ogłoszenie sprzedaży pojazdu elektrycznego lub hybrydowego  w serwisie EVmobile maja Państwo pewność, ze Państwa ogłoszenie dotrze do docelowej grupy osób które są zainteresowane dokładnie tego typu pojazdami. Ponadto nasz serwis jest bezpłatny.

 

 

Jakie oferty sprzedaży można umieszczać w serwisie  EVmobile ?

W serwisie EVmobile umieszczać można ogłoszenia dotyczące tylko i wyłącznie sprzedaży nowych lub używanych pojazdów z napędem elektrycznym (EV), hybrydowym (HEV), hybryd z wtyczką (PHEV), pojazdów elektrycznych o rozszerzonym zasięgu  (EREV), pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi (FCEV), miejskich pojazdów elektrycznych bliskiego transportu kategorii NEV oraz wolnobieżnych pojazdów elektrycznych kategorii LSV.

Ogłoszenia sprzedaży mogą dotyczyć pojazdów takich jak samochody osobowe, samochody dostawcze, motocykle, skutery, quady, rowery, autobusy, lekkie i ciężkie samochody ciężarowe, wózki golfowe, wózki widłowe, pojazdy budowlane, pojazdy rolnicze itp, pod warunkiem że źródłem napędu jest silnik elektryczny lub hybrydowy. Ogłoszenia mogą dotyczyć zarówno pojazdów produkowanych fabrycznie jak i pojazdów powstałych w skutek konwersji samochodów spalinowych na elektryczne (np. DIY). W serwisie można tez umieszczać ogłoszenia części, akcesoriów i aplikacji pod warunkiem, że są one związane z samochodami elektrycznymi lub hybrydowymi.

W serwisie nie można umieszczać ofert sprzedaży wszelkiego typu pojazdów z silnikami spalinowymi.

  

 

Dlaczego moje ogłoszenie zostało usunięte ?

EVmobile zastrzega sobie prawo do usuwania ogłoszeń  z powodów niedostosowania się do warunków opisanych powyżej, złamania prawa lub przepisów, a także działań niemoralnych, niezgodnych z ideą strony czy obrażających użytkowników. Usunięcie ogłoszenia nie wiąże się z rekompensatą dla autora ogłoszenia. Powodem usunięcia ogłoszenia może być również niedostosowanie się do ogólnych warunków użytkowania strony. Serwis EVmobile zastrzega sobie prawo do usuwania ogłoszeń bez podania przyczyny.

Serwis EVmobile zastrzega sobie prawo do ograniczenia możliwości umieszczania oraz  usuwania ogłoszeń dotyczących  sprzedaży wszelkich pojazdów z silnikami spalinowymi.

 

 

 

Co zrobić w przypadku gdy mam problem z dodaniem ogłoszenia do serwisu ?

W przypadku problemów z dodaniem ogłoszenia bądź też problemów z jego usunięciem prosimy o zapoznanie się ze stroną „Pomoc”, a jeśli nie znajda tam Państwo rozwiązania swojego problemu wówczas prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy umieszony na stronie

  

 

Co zrobić w przypadku gdy na liście nie marki lub modelu pojazdu, który chce wystawić na sprzedaż ?

W takim przypadku prosimy o umieszczenie pojazdu w kategorii „Inne”. Jeśli problem ten dotyczy seryjnie produkowanego pojazdu to prosimy zgłosić o jaka markę/model chodzi a dodamy ją do listy.

 

Jak zgłosić problem techniczny?

W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych związanych z działaniem serwisu EVmobile, lub sugestii i opinii odnośnie funkcjonowania serwisu, prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy umieszony na stronie.

 

Co zrobić w przypadku gdy mam podejrzenia, że zamieszczona oferta jest fałszywa, a sprzedawca ma na celu wyłudzenie pieniędzy lub danych osobowych ?

W takim i przypadku prosimy  o uważne przeczytanie  strony „Poradnik Bezpieczeństwa” i stosowanie się do udzielonych tam wskazówek. Prosimy również niezwłocznie poinformować nas o podejrzanej ofercie.

 


 

Pytania dotyczące pojazdów elektrycznych i hybrydowych

 

 

Czy warto kupić pojazd z napędem elektrycznym lub hybrydowym ?

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną „Fakty i mity nt pojazdów elektrycznych”

Na stronie tej szczegółowo opisano zalety i wady pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Strona ta powinna pomóc w podjęciu decyzji czy warto zainwestować w zakup pojazdu elektrycznego lub hybrydowego.

  

 

Gdzie można naładować pojazd elektryczny lub hybrydowy z wtyczką ?

Większość akumulatorów pojazdów elektrycznych lub hybrydowych z wtyczka można lądować bezpośrednio z sieci energetycznej wykorzystując do tego standardowe domowe gniazdko elektryczne.  Naładowanie do pełna akumulatorów ta metoda zajmuje jednak zwykle kilka a w niektórych przypadkach nawet kilkanaście  godzin. Aby przyśpieszyć  ten proces można użyć szybkiej ładowarki np. standardu CHAdeMO.  W serwisie EVmobile znajduje się mapa szybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Posługując się to mapa można odnaleźć najbliższy nam  punkt ładowania. Przed udaniem się do danej stacji ładowania należy się upewnić, że standard ładowarki jest wspierany i obsługiwany przez nasz pojazd oraz, że stacja jest czynna w danym momencie. Mapa jest aktualizowana, ale serwis EVmobile nie może zagwarantować, że wszystkie dane na mapie są aktualne w danym momencie i nie bierze odpowiedzialności za ewentualne błędne informacje zamieszczone na mapie.

 

 

Co to jest EV ?

EV (ang. Electric Vehicle ) to pojazd elektryczny posiadający jako napęd jeden lub więcej silników elektrycznych. Energia służąca do napędzania pojazdów elektrycznych zmagazynowana jest w pokładowych akumulatorach.  Silnik elektryczny jest w stanie odzyskiwać prąd w czasie hamowania (zachowując się wówczas jako prądnica). Zastosowanie hamowania regeneracyjnego zwiększa, w zależności od stylu jazdy, o około 5-20% wydajność pojazdu. Pojazd elektryczny  jest o wiele prostszy w konstrukcji w stosunku do pojazdów spalinowych. Silnik elektryczny posiada wysoki moment obrotowy już od pierwszych obrotów do maksymalnych, a dzięki płynnej regulacji obrotów możemy wyeliminować niezbędną w tradycyjnych pojazdach skrzynię biegów. Dzięki uproszczonej konstrukcji koszty eksploatacji pojazdów elektrycznych są niższe ( np. brak konieczności wymiany oleju). Należy jednak zwracać uwagę i dbać o akumulatory, gdyż to w nich znajduje się energia potrzebna do uruchomienia napędu pojazdu. Wydajność akumulatorów spada podczas użytkowania w zależności od m.in. od ilości cykli  ładowania i rozładowania. Ogólnie, ten rodzaj technologii charakteryzuje się ograniczonym zasięgiem pojazdu. Obecnie dostępne na rynku są również  nowoczesne rodzaje akumulatorów, dzięki którym, w zależności od ich cech technicznych, zasięg pojazdu może wynosić od 64 do 403 km. Akumulatory  można ładować bezpośrednio z sieci elektrycznej, w specjalnych przeznaczonych do tego celu szybkich  ładowarkach lub zastąpić rozładowane akumulatory naładowanymi w stacjach wymiany akumulatorów. Pojazdy elektryczne charakteryzują się niskim współczynnikiem hałasu. Pojazd elektryczny nie posiada rury wydechowej i nie emituje bezpośrednio żadnych  substancji szkodliwych dla środowiska, nie zużywa też energii podczas stania w korkach ulicznych, dlatego idealnie nadaje się do jazdy po mieście. Pojazd elektryczny co prawda bezpośrednio nie emituje żadnych zanieczyszczeń ale energia, która służy do naładowania akumulatorów może być np. wyprodukowana w elektrowni węglowej emitującej CO2 i inne zanieczyszczenia. W związku z tym pojazdy elektryczne nie są pojazdami w 100% ekologicznymi i nie emitującymi zanieczyszczeń, z wyjątkiem sytuacji , gdy energia przez nie zużywana pochodzi z źródeł odnawialnych (energia słoneczna, wiatrowa, energia z falowania, energia z pływów, energia geotermiczna lub energia ze spadającej wody).

  

 

Co to jest HEV ?

HEV (ang. Hybrid Electric Vehicle)  to pojazd hybrydowy z dwoma rodzajami napędu wprawiany w ruch dzięki współpracy silnika spalinowego, zespołu akumulatorów i silnika elektrycznego. Napęd hybrydowy to najczęściej połączenie silnika spalinowego (np. silnik benzynowy, lub silnik diesla) oraz silnika elektrycznego z akumulatorem. Silniki te mogą pracować na przemian lub jednocześnie, w zależności od potrzeb, np.: w mieście silnik elektryczny, za miastem spalinowy. Silnik elektryczny może być prądnicą i ładować akumulatory lub kondensator w wyniku napędzania silnikiem spalinowym lub w wyniku hamowania silnikiem. W układach takich montowany silnik spalinowy ma moc wystarczającą do jazdy przy optymalnych parametrach pracy przy przewidywanej prędkości podróżnej. Jest to około ćwierci mocy silników obecnie stosowanych. Całość sterowana jest przez układ elektroniczny zapewniający optymalne wykorzystanie energii. Przy uruchomieniu pojazdu  zaczyna pracować silnik elektryczny, który kontynuuje pracę aż do osiągnięcia przez pojazd prędkości około  23-53 km/h. Po przekroczeniu tej prędkości pracę zaczyna silnik spalinowy. W przypadku wysokich prędkości pracują zwykle oba silniki. Podczas zwalniania i hamowania zużywana jest energia kinetyczna, która doładowuje akumulatory. Taka metoda zmniejsza zużycie paliwa do 20-40% oraz redukuje emisję dwutlenku węgla i innych substancji szkodliwych dla środowiska.

  

 

Co to jest PHEV ?

PHEV (ang. Plug-in Hybrid Electric Vehicle)  to pojazd hybrydowy z wtyczką (tzw. wtyczko wóz ) posiadający napęd hybrydowy lub elektryczny. Pojazd taki posiada gniazdko służące do bezpośredniego ładowania pojazdu z domowego gniazdka elektrycznego lub korzystając z szybkich stacji ładowania. Umożliwia to jazdę pojazdem na określonych dystansach bez pracy silnika spalinowego, co sprzyja redukcji zużycia paliwa. Gniazdko to odróżnia hybrydy z wtyczka od tradycyjnych  pojazdów  hybrydowych (HEV).

 

Co to jest EREV ?

EREV (ang. Extended Range Electric Vehicle) to pojazd elektryczny o rozszerzonym zasięgu Stanowi on  znaczące odejście od konwencjonalnych pojazdów hybrydowych.  W  pojazdach typu EREV koła są obracane przez elektryczny zespół napędowy,  podczas gdy  w konwencjonalnych pojazdach  hybrydowych koła są obracane przez silnik elektryczny, silnik spalinowy lub oba. W wypadku krótkich podroży pojazd EREV będzie korzystał wyłącznie z akumulatorów. Przy dłuższych podróżach dodatkowy prąd elektryczny może być dostarczany przez wewnętrzny silnik spalinowy lub ogniowa paliwowe.  Akumulator i układ napędowy są tak zwymiarowane, ze gdy wystarczająca ilość energii jest dostępna akumulatora silnik spalinowy (lub ogniwa paliwowe) nie są używane. W trakcje wyłącznie elektrycznej fazy jazdy akumulator, silnik elektryczny i napędowe układy elektroniczne sa zaprojektowane z myślą o zapewnieniu pełnych osiągów, przyspieszenia, prędkości maksymalnej i jazdy pod gore tylko w oparciu o zasilanie elektryczne. W przypadku dłuższych podroży pokładowy silnik spalinowy pojazdu  EREV rozszerzający zasięg jest używany do napędzania generatora prądotwórczego kiedy akumulator jest rozładowany. Silnik spalinowy włącza się automatycznie gdy akumulatory osiągną zadany poziom minimalny.

 

 

Co to jest FCEV?

FCEV (ang. Fuel Cell Electric Vehicle ) to pojazd elektryczny napędzany ogniwami paliwowymi. Ogniwo paliwowe tym różni się od tradycyjnego ogniwa baterii, że nie magazynuje ono energii, lecz produkuje ją wykorzystując dostarczone mu paliwo. W najbardziej idealnej i najczystszej wersji tym paliwem jest czysty wodór. Takie ogniwo produkuje energię wytwarzając tylko i wyłącznie wodę (również w postaci pary). Wytwarzany przez ogniwo wodorowe prąd stały jest następnie przy pomocy przetwornicy zamieniany w trójfazowy prąd zmienny odpowiedni do zasilania silnika elektrycznego napędzającego koła samochodu. Konieczne jest także zastosowanie elementu magazynującego nadmiar energii wyprodukowanej przez samochód (ogniwa lub odzyskanej podczas hamowania) oraz mogącego go szybko oddać w czasie przyspieszania. Rolę tę spełnia tzw. superkondensator. Pojazdy FCEV nie wytwarzają zanieczyszczeń jedynym produktem ubocznym jest woda lub para wodna.

 

Co to jest  NEV ?

NEV (ang. Neighborhood Electric Vehicle) to elektryczny pojazd miejski bliskiego transportu. Według amerykańskiej legislacji pojazdy NEV wykorzystywane są do jazdy po drogach o dozwolonej prędkości do 72km/h. Większość skonstruowana jest tak, by osiągała maksymalną prędkość 48km/h  a dopuszczalna ładowność wynosiła 1360 kg. Pojazdy te zwykle konstruowana są jako tzw. pojazdy miejskie.  Pojazdy NEV dobrze sprawdzają się „w codziennych sprawach”, jako sposób wygodnego dojazdu na niewielkie odległości np. do szkoły, do pracy, na zakupy albo do przewozu osób i sprzętu w zakładach produkcyjnych. Pojazdy NEV oraz LSV charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji, ze względu na stosunkowo niewielkie zużycie energii, a także zazwyczaj niższą cena w stosunku do np. samochodów elektrycznych lub hybrydowych.

 

 

Co to jest LSV ?

LSV (ang. Low Speed Vehicle) to rodzaj  wolnobieżnego czterokołowego pojazdu osiągającego maksymalną możliwą prędkość 40km/h oraz minimalną możliwą prędkość 32km/h. Pozwala to na poruszanie się pojazdów LSV po drogach publicznych niedostępnych dla np. wózków golfowych etc. Określenia NEV oraz LSV so często używane zamiennie, jednak określenie LSV nie dotyczy tylko pojazdów elektrycznych.

 


2012 EV mobile. All rights reserved. The brands and trademarks mentioned belong to their respective owners. Use of this Web site implies acceptance of the Terms and Conditions and Privacy Policy.

Reklamy: Rowery elektryczne