Get Adobe Flash player

 

Zaloguj
Login:
Hasło:
zapomniałeś(aś) hasło?

Ostatnie aktualności

Ostatnie ogłoszenia

 

Poradnik bezpieczeństwa

 

 

Zawieranie transakcji

Nigdy nie podawaj nikomu danych osobowych lub bankowych (jak np. NIP czy dane dotyczące karty kredytowej) bezpośrednio ani przez Internet.

 

 

Nie kupuj „kota w worku”

Kupno samochodu nie jest sprawą poufną. Jako klient nie dokonuj opłaty za samochód, dopóki go nie obejrzysz. Sprawdź czy pojazd nie jest uszkodzony i umów się na jazdę próbną. Upewnij się, że samochód wart jest wydania danej sumy. Pamiętaj również, że tylko oryginalne dokumenty samochodu , oraz kluczyki czynią cię legalnym właścicielem pojazdu.

 

 

Nigdy nie dokonuj przelewów drogą pocztową, poprzez Western Union, na rachunek ani innymi metodami.

Nigdy nie dokonuj przelewów przed spotkaniem ze sprzedawcą. Dotyczy to m.in. wysyłania czeków czy dokonywania przelewów z góry poprzez BidPay, Western Union czy Money Gram.

Nie oddawaj pieniędzy wcześniej niż 15 dni po potrzymaniu potwierdzenia odbioru.

Pamiętaj, aby pieniądze zostały przesłane na Twoje konto jeszcze przed dostarczeniem zakupionego produktu do klienta. Niektóre z metod dokonywania przelewów działają wolno i mogą zostać odrzucone.

Strzeż się zbyt atrakcyjnych ofert i zbyt niskich cen.

Przeglądaj mądrze, ostrożnie i bez pośpiechu. Jeśli coś jest zbyt piękne, by było prawdziwe, zapewne jest właśnie nieprawdziwe.

Serwis EVmobile nie pośredniczy przy zawieraniu transakcji między klientem a sprzedawcą.

Serwis EVmobile nie zapewnia klientom ochrony ani bezpiecznych metod płatniczych przy kupnie danego produktu. Wiadomości z takimi ofertami są zwykłym oszustwem, zatem jeśli otrzymasz fałszywą wiadomość, prześlij nam jej kopię.

 

 

Fałszywe wiadomości

Jeśli padniesz ofiarą fałszywej wiadomości, lub oszustwa złóż zawiadomienia na najbliższym posterunku policji. Poproś o rozmowę najlepiej z funkcjonariuszem, który zajmuje się przestępstwem internetowym.

Fałszywe wiadomości możesz rozpoznać po następujących cechach:

-          jesteś proszony o podanie poufnych informacji (w przesłanym formularzu lub na stronie, do której został podany link)

-          często występują liczne błędy gramatyczne i ortograficzne

-          wymówki typu utrata danych czy kontrola bezpieczeństwa

Jak uchronić się przed fałszywymi wiadomościami:

-          być podejrzliwym, gdy wiadomość zawiera wyżej wymienione cechy

-          nie wchodzić na przesyłany link ani nie ściągać dołączonych plików

-          nie podawać poufnych informacji

Serwis EVmobile nigdy nie wysyła żadnych wiadomości z załączonymi plikami ani nie prosi w nich o podanie danych osobowych.

Zgłoś otrzymanie fałszywej wiadomości policji lub prokuratorowi.

Przestępstwo internetowe traktowane jest jak inne przestępstwa, zatem powinno być zgłoszone na policji lub w prokuraturze. Jeśli kiedykolwiek padniesz jego ofiarą, natychmiast zgłoś się do najbliższego posterunku lub do prokuratury.

 


2012 EV mobile. All rights reserved. The brands and trademarks mentioned belong to their respective owners. Use of this Web site implies acceptance of the Terms and Conditions and Privacy Policy.

Reklamy: Rowery elektryczne